Latest posts

ضررات خود ارضایی (استمنا)

بیماری خاموش ( بررسی عوارض و راهکارهای ترک خود ارضایی )
  مسأله‌ی خود ارضایی یکی از مسائلی هست که بعضی از جوانان به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به دلایل مختلف سر از آن در می‌آورند و متاسفانه با گذر زمان و غرق شدن در این گناه خانمان‌سوز دچار عوارض جدّی جسمی و روحی شده و در برنامه‌ی زندگی شخصی و اجتماعی‌شان دچار عقب افتادگی‌های قابل توجهی می‌شوند.
این مقاله به درخواست عده‌ای از دوستان بزرگوار، مبنی بر تدوین یک مقاله‌ی مناسب در مورد عوارض خود ارضایی و راهکارهای دوری از آن، به منظور ارائه به مدارس و اجتماعات جوان جامعه ارائه می‌گردد.
استمناء از نگاه دین اسلام:
   دین اسلام این عمل (استمنا) را خارج شدن از مرزهای انسانی می‌داند. تعبیر قرآن در این خصوص «تجاوز» است. خداوند در سوره مؤمِنون ابتدا راه صحیح ارضای غریزه جنسی یعنی ازدواج را مطرح نموده سپس می‌فرماید: «فَمَن اِبتَغَی وَراءِ ذلِکَ فَأَولئِکَ هُمُ العَادون» هر کس غیر این راه را (جهت ارضای غریزه جنسی) بکار گیرد تجاوز‌گر است. ارضای غریزه جنسی از راه غیر مشروع، گناه کبیره، تجاوز از حکم خداوند واعلان جنگ با او می‌باشد.
    در روایات نیز به صراحت حکم به حرمت استمنا شده که به چند نمونه اشاره می‌شود. از امام صادق (علیه السّلام) حکم استمنا سوال شد، فرمود: «گناهی بزرگ است که خداوند در قرآن از آن نهی فرموده است» و حضرت به آیه هفت سوره مؤمنون که بیان گردید اشاره نمود سپس افزود: «کسی که مرتکب چنین علمی (استمناء) گردد، چنان است که با خود جماع کرده باشد.»
    و نیز حضرت صادق (علیه السّلام) فرمود: «سه دسته‌اند که خداوند با ایشان سخن نمی‌گوید و به نظر رحمت به آنها نگاه نمی‌کند و پاکشان نمی‌کند و برایشان عذاب دردناکی است. یکی از آن سه دسته فردی است که به وسیله عضو خودش شهوتش را خارج کند (یعنی استمناء نماید)»
رسول خدا (ص) فرمود: «هر کس به وسیله دستش انزالش را فراهم سازد (استمنا کند) ملعون و ازرحمت خدا دور خواهد بود.»
البته اگر توبه کند؛ نه تنها این گناه از پرونده اعمال او پاک می‌شود بلکه به خدا نزدیک شده وجای آن حسنات می‌نویسند.
عوارض جسمی:
۱٫ تحریک شدید غدهی هیپوتالاموس و درنتیجه تحریک افراطی غدد جنسی که سبب پرکاری نامتناسب آنها می‌شود. در این صورت آلت تناسلی شخصِ مبتلا، به کرّات به حالت نعوظ درمی‌آید که این یعنی افزایش جریان خون در آلت تناسلی، در نتیجه مغز و مراکز حساس دیگر دچار کاهش نسبی خون می‌شوند.
۲٫ کاهش و تخلیه مکرر قوای جسمانی و روحی حاصل از عمل خود ارضایی به ضعف عمومی بدن و بالاخره پیری زودرس می‌انجامد.
۳٫ همچنین تخلیه‌های مکرر عصبی و عدم ارضای روحی در دراز مدت موجب ضعف عصبی و عوارض روحی میگردد.
۴٫ ضعف بینایی و بی‌اشتهایی و درصورت افراط، ضعف استخوانی و ناراحتیهای مفصلی از عوارض خودارضایی است. همچنین درمراحل افراطی و یا در برخی شرایط خاص مزاجی این کار به ضعف عصبی و لرزش دست و گاه به فلج شدن بعضی از اعضا منجر می‌شود و ممکن است سبب فلج تمام اعضای بدن نیز بشود.
۵٫ ضعف جنسی و انزال زودرس از دیگر عوارض است و بعد از ازدواج فرد را دچار مشکل ارتباطی خواهد کرد.
۶٫ بی‌تحرکی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، آسیب‌پذیری در برابر بیماریها، بیماریهای مقاربتی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، از بین رفتن شفافیت چشم، از بین رفتن نورانیت و بشّاشیت چهره و… همگی از عوارض جسمی خود ارضایی هستند.
۷٫ جوشهای چرکین در رانها و اندام تناسلی و در بعضی مواقع سایر نقاط بدن از عوارض ثبت شده‌ی این گناه می‌باشد.
۸٫ خارشهای اندام تناسلی و حساسیت پوستی آن از دیگر عوارض استمناء می‌باشد.
و … .
   تحقیقی در این زمینه در ایران انجام شده که مبنای آن ۴۰۰ نامه رسیده از جوانان کشور به برنامه آینده‌سازان رادیو است و حاصل این پژوهش از سوی مدیریت تحقیقات و آموزش امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش انتشار یافته است. حاصل تحقیق یاد شده نشان می‌دهد افرادی که مبتلا به استمنا می‌باشند موارد زیر را برای آثار و پیامدهای استمناء ذکر کرده‌اند.
۱٫ ضعیف شدن چشم. ۲٫ لاغر شدن صورت. ۳٫ ضعف اعصاب. ۴٫ ضعیف شدن بدن. ۵٫ لاغر شدن بدن. ۶٫ سرگیجه. ۷٫ زود به زود زکام شدن. ۸٫ کم خونی. ۹٫ سست شدن زانو ۱۰٫ سیاه شدن دور چشم. ۱۱ ضعیف شدن حافظه. ۱۲٫ زرد شدن صورت. ۱۳٫ ضعیف شدن حس شنوایی. ۱۴٫ جوش زدن صورت. ۱۵٫ گوشه‌گیری. ۱۶٫ شنیدن صدای زنگ و حالِ «وزوِز» در گوش ها. ۱۷٫ ضعف ایمان. ۱۸٫ بیمار شدن از نظر جسمی و روحی و… .
ضررهای روحی و روانی:
۱٫ کند ذهنی و اختلالهای متعدد روانی از قبیل افسردگی، اضطراب و…
۲٫ فرد از نظر فکری، نوعی توجّه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسی پیدا می‌کند که این امر از تفکر آزاد و تمرکز جلوگیری می‌نماید.
۳٫ ضعف حافظه، حواس‌پرتی و ناتوانی درتمرکز فکری، منزوی شدن و گوشه‌گیری، پرخاشگری و بداخلاقی از عوارض خود ارضایی هستند.
۴٫ از بین رفتن خلاقیتها، تواناییها و سرکوب شدن استعداد.
۵٫ گسترش تدریجی بی‌ذوقی و بی‌نشاطی
۶٫ یأس از زندگی و ناامیدی نسبت به آینده.
۷٫ هوس‌باز و بی‌بند و بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نامشروع.
۸٫ بی‌احساسی، بی‌تفاوتی و کمرویی.
۹٫ بی‌علاقگی نسبت به امور معنوی و از بین رفتن صفای دل.
۱۰٫ احساس گناه، ضعف اراده، عدم اعتماد به نفس و صدها عارضه دیگر و خطرناک
۱۱٫ اعتیاد به این گناه در زمان قبل ازدواج، در اغلب موارد موجب استمرار این اعتیاد به بعد از ازدواج شده و شخص با داشتن همسر و شریک جنسی باز دست به این عمل زشت می‌زند. در نتیجه رفته رفته از همسر خود سرد شده و گلایه‌های جنسی زوجین باعث ناکامی‌هایی در زندگی مشترک می‌شود.استمناء
و … .
ضررهای اجتماعی:
۱٫ بی‌آبرویی.
۲٫ مشکلات خانوادگی.
۳٫ انزوای اجتماعی
۴٫ مشکل در دوستیابی.
۵٫ طرد شدن در جامعه
۶٫ از بین رفتن عشق و محبت نسبت به دیگران.
۷٫ بزهکاری.
۸٫ از بین رفتن عزت و پاکدامنی
.۹٫ از بین رفتن شرف.
۱۰٫ بیغیرتی .
۱۱٫ مشکلاتی در ازدواج از قبیل: دیر ازدواج کردن، بی‌میلی به همسر آینده، ناتوانی در مقاربت صحیح و ارضای جنسی خود و همسر، سرد بودن کانون خانواده، طلاق، ناتوانی در مقابل حل مشکلات پس از ازدواج و قبل از آن.
۱۲٫ انحطاط و انحراف فکری و عملی خود و به انحراف کشیدن دیگران بخصوص نسل جوان جامعه.
۱۳٫ ایجاد خطرات اجتماعی برای خانواده خود و نوامیس دیگران.
البته همه این عوارض برای یک نفر پیش نمی‌آید بلکه به نسبت محیط اطراف، مدت ابتلا و … متفاوت است.
درمان خود ارضایی:
برای ‌اینکه شخصِ مبتلا، به نتیجه برسد وبتواند برعادت خود غلبه کند باید به چند مطلب ‌اساسی توجّه کند.
الف: شخص مبتلا باید بداند که نباید در اجرای برنامه کوتاهی داشته باشد و با هر بار کوتاهی و شکست؛ نقطه ضعف را شناسایی کرده و محکمتر شروع کند. باید بداند که با این تصمیمی که برای ترک گناه گرفته است به یکباره پیغمبرزاده نمی شود و به گذر زمان نیاز دارد تا بتواند دیگر گناه نکند.. پس اول سعی کند تعداد دفعات گناه کردن را کم کرده تا اینکه بعد از گذر زمانی دیگر توانسته باشد مقابل نفس خود بایستد. مثلاً اگر هردو هفته یکبار گناه می کرد اولاً سعی کند تا می تواند دیگر گناه نکند ولی اگر به هردلیلی نفس شخص طغیان کرد و مرتکب گناه شدد سعی کند حداقل این دو هفته را در ابتدای کار به سه یا چهار هفته بیشتر کند و رفته رفته زیادتر, تا اینکه کامل ترک شود.
ب) ایمان به قابل درمان بودن: اولین قدم برای درمان این عادت، اعتقاد و ایمان به قابل درمان بودن آن و دوری ازیأس و ناامیدی است. امّا رسیدن به هدف وترک گناه نیازمند زمان، صبر وحوصله، انتخاب راه صحیح و تحمل دشواری‌ها است.
ج) اراده: اعتقاد به اینکه من یک انسان صاحب اراده هستم و ترک هر عادت، نیازمند به کارگرفتن اراده است و نمی‌توانم بگوم که اراده ندارم و اراده‌ام ازبین رفته است بسیار در مهار کردن نفس موثر است. همانطور که ناامیدی و ضعف نشان دادن در مقابله با عادت گناه کمرشکن خواهد بود. اگر گفته شود که غلبه بر این عادت، نیاز به اراده‌ای قوی و نیرومند دارد، بایدگفت اراده همچون نهالی است که باید آنرا پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد و با پرورش خوب، میوه خوب و فراوانی میدهد. به عبارت دیگر اراده تقویت شدنی است و با تربیت و پرورش به کنترل کامل در خواهد آمد. اندک اندک باید مقابله با این عادت را شروع کرد تا به نتیجه نهایی و مورد رضایت خود و خداوند متعال رسید. اراده‌ی انسان هر غیرممکنی را ممکن می‌کند. چیزی در جهان قدرتمندتر از اراده‌ی انسان نیست. این یک واقعیت است. تنها مشکلی که مانع به‌کارگیری این اراده می‌شود، غبار نگاه‌های منفی و حرف‌های مأیوسانه است. باید همچون بادی تند، این غبارها را کنار زد تا قدرت واقعی اراده رخ بنمایاند
راههای تقویت اراده:
ـ داشتن نظم و برنامه و تمرکز در زندگی و انجام کارها به بهترین و زیباترین شکل و پرهیز از آشفتگی و بی‌نظمی، اراده را قوی و نیرومند می‌کند.
ـ «نه» گفتن را یاد بگیرد. به بهانه‌های مختلف و در فرصت‌های مناسب، «نه» بگوید؛ به خواسته‌های خود، به خواسته‌های دیگران نه بگوید؛ البته درجایی که مشکلی برای کسی ایجاد نکند. مثلاً وقتی هوس آب‌میوه کرده‌ است، به هوس خود «نه» بگوید و به یک لیوان آب اکتفا کند. یا مثلاً اگر رفیقی دارد که به ندرت با او مخالفت می‌کند، گاهی بدون دلیل و صرفاً برای تمرینِ «نه» گفتن، در مسأله ای که مشکلی ایجاد نمی‌کند با او مخالفت بکند. توانایی مخالفت یکی از نشانه‌های داشتن اراده‌ی نیرومند است.
ـ استمرار بر نماز اول وقت به شدت اراده را تقویت می‌کند.
ـ سحرخیزی و دوری از خواب زیاد و پرخوری برای تقویت اراده ضروری است.
ـ تقویت اراده بدون دوستی و رفاقت با افراد بااراده و موفق و پرهیز از نشست و برخاست با افراد سست عنصر، کاری سخت و ملال‌آور است.
ـ اگر احیاناً به هر دلیلی تصمیم شخص شکست و مرتکب اشتباه شد، هرگز ناامید نشود و این شکست را مقدمه‌ی پیروزی‌های بعدی بداند و این عقب‌ماندگی را به یک دورخیز حساب‌شده برای حمله و هجوم پرقوت تبدیل کند.
د) من می‌توانم (تلقین):مهمترین و اصلیترین عاملی که افراد را در راه غلبه بر این عادت زشت کمک می کند. این است که خودشان بخواهند که به نتیجه و هدف برسند. زیرا این جمله معروف «خواستن، توانستن است» را زیاد شنیده‌ایم. این کلامِ پُرمغز و با ارزش حقیقتی است که باید آنرا به مرحله عمل درآورد.
و) توجه به آثار منفی: وقتی که بخواهیم با عادت زشتی ستیزه کنیم ابتدا باید نتایج نامطلوب آن را در نظر مجسّم سازیم و بعد منافعی که در نتیجه ترک آن بدست می‌آوریم را در درون خود تصور کنیم و سپس مواقعی را که قربانی آن عادت شده‌ایم به خاطر بیاوریم. درنتیجه هربار که چنین نمایشی را در روح خود مشاهده می‌کنیم بر تحریک یا وسوسه (عادت زشت) غالب شده و لذّت ترک آن را در خود احساس میکنیم». 
کارهای لازمه برای ترک:
۱٫ خلوت نکردن و تنها نبودن: سعی کند درمکانهای خلوت نماند و ازتنهایی اجتناب ورزد که تنهایی خود یک عامل مهم برای تحریک عمل خود ارضایی است اجتناب از تنهایی یک وسیله و ابزار مهم عمل برای عدم ارتکاب خودارضایی می باشد.
۲٫ ذکر: افکار جنسی را که به ذهن خطور میکند بلافاصله با ذکرخدا، معاد و… از ذهن خود بیرون کند.
ذکرهایی مثل «لاحول ولاقوه الا باالله العلی العظیم » « اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» « یادائم یاقائم» برای غلبه بر وسوسه شیطان.
و هنگام دیدن نامحرم « یا خیرَحبیبٍ و محبوبٍ صلّ علی محمد و آلِهِ » ( این ذکر را صبح و شب، هرکدام ۱۳ بار بگوید.
صد مرتبه « اللهمُ لَکَ الحَمدُ وَ اِلیکَ المُشتَکَی وَ اَنتَ المُستَعان » و سوره‌های ناس وفلق و… .
۳٫ اوقات فرغت: اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و بطور کلی با کارهای مثبت مثل گلُ کاری در باغچه، کمک به اهل خانواده، کمک به دوستان و حتی سیاه کردن صفحات کاغذ در حالیکه چیز خاصی را نمی‌نویسد (اگر هدفدار باشد بهتر است) و… پُر کند. اگر می‌تواند و مایل است تصمیم بگیرد که دراوقات بیکاری که احتمال بروز عمل خلافی وجود دارد یک دور از روی قرآن بنویسد و می‌تواند درآینده افتخار کند که من یک دور از روی قرآن نوشته‌ام و سی جزء قرآن را به خط خودم دارم و در ادامه با زیباسازی صفحات آن به یک اثر جاودانه و ماندگار تبدیل کند. مطمئن باشد با نورانیّتی که قرآن دارد و علاقه‌ای که همه ما به قرآن داریم این کار به ثمر خواهد رسید و انسان را از مشکلی که دارد نجات خواهد داد.
۴٫ ورزش: منظور از ورزش در این‌جا، ورزشی است که بدن را به تحرّک اساسی وادار کند و باعث خستگی و عرق شود. چنین ورزشی از چند جهت از خطر ابتلا به خودارضایی پیش‌گیری می‌کند؛ اول این‌که نیرو و کالری بدن را مصرف می‌کند و دیگر انرژی و قوتی برای شهوت‌رانی باقی نمی‌ماند. دوم این‌که با پرکردن اوقات فراغت، فرد را از بیکاری دور می‌کند. سوم این‌که باعث نشاط و طراوت روحی می‌شود و اضطراب و نگرانی را کم می‌کند. چهارم این‌که با ایجاد خستگی شدید، فرد را برای داشتن یک خواب سریع و راحت و آرام و بدون وسوسه و خیالات، آماده می‌کند. پنجم این‌که صبر و استقامت فرد را بالا می‌برد و با تقویت اراده، به مقاومت در برابر هوس‌های شهوانی یاری می‌رساند.
همه‌ی این فواید، در ورزش گروهی افزایش می‌یابد. ورزش گروهی بر ورزش تکی به شدت ترجیح دارد.
۵٫ عریان نشدن: در حمام کاملاً عریان نشود.؛ مگر بالضروره؛ درآن هنگام هم به آلت تناسلی دست نزند ونگاه هم نکند.
۶٫ طولانی نکردن حمام: حمام کردن را زیاد طولانی نکند فقط درحد ضرورت در حمام بماند و فوری و با عجله پس از نظافت خارج شود تا وقتی برای عمل خلاف پیدا نکند.
۷٫ درحمام ازگوش دادن به مناجات، تواشیح، قرآن و مداحی توسط گوشی همراه غافل نشود.۸٫ دوش آب سرد، هرموقع درحمام تحریک شد به مدت یک یا چند دقیقه به زیرآب سرد برود یاحداقل ازناف به پایین را با آب سرد بشوید. اگر تحریک هم نشد هنگام خروج ازحمام دوش آب سرد بگیرد.
۹٫ نگاه نکردن به بدن در آیینه: هیچگاه بدن خود را بصورت برهنه درآینه نگاه نکند.
۱۰ نگاه نکردن به عورت: در غیر موارد ضروری (مثل طهارت) از نگاه کردن به اندام جنسی خود پرهیزد.
۱۱٫ استفاده نکردن از تیغ: برای نظافت موهای بدن هرگز از تیغ و صابون (که محرک است) ‌استفاده ننموده و زود به زود به ازاله موهای بدن نپردازد بلکه از داروی نظافت بهداشتی (نوره) استفاده نماید و تا جایی که ممکن است دستگاه تناسلی خود را با آب خالی شستشو نماید.
۱۲٫ حفظ نگاه: از نگاه کردن به مواضع جنسی و برجستگیهای بدن دیگران (حتی از روی لباس) پرهیز کند. از نگاه کردن به فیلمهایی که تحریک جنسی ایجاد میکند دوری کند.
۱۳٫ پر نبودن شکم: به هنگام خواب سعی کند شکم وی بیش از حد پُر نباشد.
۱۴٫ ادرار قبل از خواب: قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخلیه نماید.
۱۵٫ افراط نکردن در نوشیدن: از نوشیدن افراطی آب و مایعات بخصوص شبها قبل از خواب دوری کند.
۱۶٫ به رو نخوابیدن: هرگز به روی بدن نخوابد که این خود یکی از تحریک کننده‌های خطرناک است.
۱۷٫ توجه به عقوبت اخروی: از یاد خداوند متعال غافل نشود و بر بدی گناه و عواقب دنیوی و اخروی آن توجّه کنید.
۱۸٫ توجه به ضررها: مطالعه و توجّه به ضررهای جسمانی، روحی و اجتماعی خود ارضایی لازم است. آنچه که قبل از این ذکر شد باید چندین و چندین مرتبه مطالعه و به معانی آنها توجّه جدی شود.
۱۹٫ خودسازی: ایمان مذهبی و نیروی اراده ‌خود را تقویت کند و سعی کند که با خودسازی، هوای نفس خویش را کنترل نماید که این بهترین ابزار مقابله با اعمال نامطلوب و غیرمشروع است. نماز اول وقت فراموش نشود.
۲۰٫ شرکت درمجالس مذهبی: رفتن به مساجد وانتخاب دوستان مومن وشرکت در مجالس مذهبی و مراسم دعا و توسل بسیار اساسی است.
۲۱٫ قرآن خواندن: قرآن زیاد بخواند و در معانی آن توجّه و تدبّر و تفکر نماید.(از روزی مثلا یک صفحه شروع کنید)
۲۲٫ روزه: روزه فراموش نشود. مثلا حداقل هفته‌ای دو روز.
رسول اکرم ـ‌ صلی الله علیه و آله‌ ـ می‌فرماید: «ای جوانان، به شما سفارش می‌کنم ازدواج کنید و همسری برای خود برگزینید. اگر شرایط ازدواج مهیا نیست، زیاد روزه بگیرید.»
۲۳٫ کنترل چشم ازصحنه‌های شهوت‌انگیز وتصاویر مبتذل جدا بپرهیزد.
۲۴٫ گوش نکردن به موسیقی‌های حرام و رقص‌آورکه قدرت اراده و کنترل انسان را ازبین می‌برد.
۲۵٫ استفاده کم ازغذاهایی که درافزایش شهوت جنسی موثرند؛ مثل پیاز، ریحان، خرما، زعفران، شفتالو و وماهی و ماست (برای گرم مزاجها)، مویز(برای سرد مزاجها)، تره تیزک(شاهی)، لوبیا.
خوردن قهوه جهت کاهش میل جنسی توصیه می‌شود ولی زیاده‌روی نکند.
۲۶٫ تنظیم برنامه‌ی خواب: تا کاملاً خسته نشده‌ است به رختخواب نرود. اگر به هر دلیل مجبور شد بدون احساس شدید خواب، به رخت‌خواب برود، حتماً یک کتاب با خود همراه داشته باشد و تا سنگین شدن پلک‌ها آن را مطالعه کند. در طول روز نخوابد و خستگی روزانه‌اش را برای خواب شبانه نگه‌دارد. صبح که از خواب بیدار می‌شود، زود از رخت‌خواب بلند شده و در رخت‌خواب بیدار نماند. هرگز به روی شکم نخوابد. رخت‌خواب نباید خیلی گرم و نرم باشد. همیشه لباس مناسب داشته باشد و هرگز عریان و نیمه‌عریان نخوابد. هرگز در اتاق تنها نخوابد، اگر به هردلیلی مجبور بود، حتماً در اتاق را کاملاً باز بگذارد. در حد توان مستحبات دینی را هنگام خواب رعایت کند (وضو، بررسی اعمال روز، تلاوت قرآن، ذکر گفتن، رو به قبله خوابیدن و غیره).
۲۷٫ مسأله مهم و اساسی: ازدوستان منحرف بخصوص افرادی که انسان را به یاد مسائل شهوانی می‌اندازند بشدت بپرهیزد وبا افرادی که پاکند رفاقت کند.
۲۸٫ لباس: از پوشیدن لباسهای تنگ، بدن نما و تحریک کننده و بخصوص لباس زیر تنگ و ازجنسهای زیاد نرم و زبر بشدت بپرهیزد. لباس زیر نخی مناسب است.
چند نکته:
الف) ازدواج: سعی کند به مدت مثلا چند هفته این گناه را ترک کند و بعد ازدواج کند تا بعداز ازدواج دچار مشکلات کمتری شود. عقد کردن هم میتواند در کنار عمل به سایر توصیه‌های درمانی کارساز باشد البتّه دوران عقد نباید طولانی شود.
ب) توجه به پیشرفت کار: به پیشرفت کار خود توجّه جدی داشته باشد و هرتعداد از دفعات خودارضایی شخص که کم می‌شود آنرا دردفتری بصورت رمزی (که کسی متوجه نشود) بنویسد و مرتباً این پیشرفتها و یادداشتها را مرور نماید.
ج) نماز اول وقت را فراموش نکند؛ امام زمان (ع) می‌فرمایند:” هیچ چیز همانند نماز بینی شیطان را به خاک نمی‌مالد.”
درضمن هر موقع شیطان سراغ شخص آمد ونفسش طغیان کرد کارهای زیر را به ترتیب تا آرام شدن نفس انجام دهد:
الف: استفاده ازکش دورمچ دست(کش شوک): «یک عدد کش لاستیکی نازک همانند آنچه که دور بسته‌های پول میاندازند به مچ دست خود داشته باشد البته نباید تنگ باشد وآنقدر هم گشاد نباشد که از دست خود به خودی خارج شود. (این کش تا زمانی که برعادت خود غلبه می‌کند به‌طور مخفی یا غیرمخفی برمچ وی باشد.) و هرگاه میل به عادت خودارضایی پیدا کردد آن را بکشد و رها کند که دستش دچار درد و ناراحتی بشود و آنقدر این کار را تکرار کند که نفس وی را از ارتکاب عمل برحذر دارد و رها سازد این عمل (تنبیه) یکی از بهترین راههای مبارزه با خودارضایی است و حتما باید به آن عمل نماید تا به نتیجه مطلوب دست یابد. البته لازم است به همراه استفاده از کش شوک زیر لب ذکرهایی که اشاره شد را هم تکرار نماید.
ب: وضوگرفتن.
ج: دو رکعت نماز مستحبی بخواند و ثواب آن را به حضرت زهرا سلام الله علیها هدیه دهد و بعد از نماز خدا را به احترام حضرت زهرا قسم دهد که کمکش نماید.
د: قرآن خواندن.
و: به بیرون رفته و قدم زدن( البته بهتر است با دوستی که شخص را به یادخدا می‌اندازد باشد)؛ اگر تنها هست به زیارت آل‌یس، دعای فرج(الهی عظم‌البلاء{البته با توجه به معنا وباحضور قلب گوش کند.} می‌تواند ازهر تواشیح، مداحی، مناجات، زیارتنامه، که ازگوش کردنشان احساس آرامش به وی می‌دهد استفاده کند.
موفق و پیروز باشید.
منبع:
Hamyar313.ir
ممنونم اینو خوندین.
لطفا جدی بگیرین!
سؤالی داشتین در Commentها (پاسخها) در خدمتتون هستم.

برنامه نویسی: آموزش زبان برنامه نویسی Python! به صورت رایگان!

سلااااااااام بر هم شهریای گل!
عاااااالی هستین. یه چیزم اوردم عاااااااااااااالیتر بشییین!
یادگیری زبان پایتون که اکثر جاهای NVDA با اون ساخته شده!
واااااااااااقِعً ذوق مرگ شدم!
چن دقیقه پیش گوگولی بهم داد!
میگم بچه ها کار این گوگل هم درسته هاااا.
شما می تونین کتاب آموزش پایتون رو با رفتن به
این سایت،
دریافت کنین! البته دانلودی نیس و تو سایت می خونین! کلا سایت واسه اینه! البته کتابش هنوز داره نوشته میشه ولی ۱۳ فصل نوشته شده و گذاشته شده!
حاااال کنین و بعد از یادگیریش هم برین هر کاری که می تونین و هر بلایی که به ذهنتون خطور می کنه رو سرNVDA بیچاره بیارین! خخخخخ! هاهاااا,
دیگه بااااایییی Bye!
Comment فرااموش چیچی؟ نَشهههههه!
راااستی! یادم رف بگم که با این میشه برنامه هم نوشت! اکثرا باهاش Open sorss مینویسن! اما شما میتونین Clos Sorss هم بنویسین! خب حال کنین!

مواد مخدر

بنام حضرت دوست،

که هرچی داریم از اوست.

مواد مخدر.
من می خواهم در باره ی مواد مخدر، زیان های آن، انواع آن، و چگونگی وابسته شدن به آن و چرا جوانان ما به دنبال این مواد می روند براتون بنویسم.

با سلام و وقت بخیر.
مواد مخدر، موادی هستند که مصرف آنها تغییراتی روی سیستم عصبی ایجاد میکند. و باعث کم شدن هشیاری  و بی حسی و بیحالی میشود. اما پس از تمام شدن اثر آن روی مغز، فرد حال بسیار بدی پیدا میکند و مجبور است دوباره به سمت آن ماده برود. یعنی به زبان ساده وابستگی پیدا میکند و حاضر است برای بدست اوردن آن، هر کاری بکند. حتی میتواند در آن  وضع ناجورش، خانواده اش را هم بفروشد.
انواع آن:
مواد مخدر مانند:تریاک، حشیش، شیشه، کراک، هروئین و قرصهای اکس تازی.

از جمله مواد مخدر و افیونی هستند.
وقتی کسی به شما لطیفه یا جوک میگه، شما میخندید اما اگر نگویند شما نمیخندین.
مولد مخدر مانند یک جوک یا لطیفه است. وقتی کسی این مواد را مصرف می کند، این ماده مستقیم به مغز می رسد و بخش خوشحالی مغز را تحریک می کند.
فرد خوشحال می شود و فکر می کند قدرتمند شده است. اما دربالا گفتم وقتی این مواد را مصرف می کنند خوشحال می شوند و حس و هوایشان تغییر می کند.
زیانهایش:
اول اینکه آسیب شدیدی به جسم و روان افراد وارد می کند.
دوم بخش خوشحالی مغز، با مصرف این ماده تخریب می شود.
فرد ضعیف و ناتوان می شود، سرگیجه و لرزش، خواب نا منظم، از دست دادن کنترل خود، تغییر شخصیت فرد و……
فرد دیگر فامیل هایش را نمیشناسد یا اگر چیزی بدستش بدهید آن جسم را نمی شناسد.

می خواهد از کانال فاضلاب رد شود پا شو به اون طرف کانال بیندازد، اما وقتی می اندازد میبیند که تو وسط کانال است!
خوردن غذاهای نا سالم.

نمی توانند درست حرف بزنند.
و انواع مختلف دیگر….
و اما وابستگی به آن از دو یا سه چیز است.
یک: بعضی افراد ادعا میکنند برای فرار از مشکلات به این سمت کشیده شده اند.
دو.برخی از جوانان فریب سخنان دوستان خود می شوند و به آنها جواب مثبت می دهند.
سه: بعضی افراد از روی کنجکاوی و یا خودنمایی به این سمت کشیده شده اند.
اما مهمترین آنها یک: دوستان دو: کنجکاوی فرد باعث میشود.

اما فقط می توانیم  بگوییم خدا این افراد را به راه راست بکشاند و به آنها کمک کند تا این ماده را ترک کنند و انها را از دست شیطان رهایی سازد.
خداوند را شاکرم که این همه نعمت داده  و مهمترین آنها مغز و جسم سالم است.
ما باید از مغز خود در راه نیک، درس خواندن و… استفاده کنیم.
ممنونم از اینکه به سخنان من گوش دادید.
خوشحال می شوم اگر از سخنان من راضی شوید مفهوم واقعی آن را بفهمید مغز هایتان سالم جسمتان سالم رفتار نیکو و همیشه یاد خدا باشید. خداحافظ.
اگر عمری باشد و جان سالم داشته باشیم.

باز می آیم به دیدارتان.
خداوند پشتیبانتان و همیشه کامتان شیرین.
تورک تبار زبان تورک/و افتخار می کنم که تورک هستم/یا علی.        خداحافظظظظظظظظظظظ!

همه چیز درباره هفت خواهر زمین

۴ اسفند۹۵ ستاره‌شناسان گفتند که هفت سیاره‌ی فراخورشیدی در مدار ستاره‌ ای نزدیک به زمین کشف کرده‌اند. خبر از این جهت مهم است که این سیارات خیلی شبیه به زمین هستند و ممکن است روی آن‌ها آب مایع وجود داشته باشد. وجود آب مایع روی سیارات می‌تواند به معنی حضور حیات باشد.
در ضمن کشف این تعداد سیاره‌ی شبیه به زمین در مدار یک ستاره بی‌سابقه است. سایت مجله‌ی ساینس درباره‌ی این اکتشاف گزارشی خبری به نام « Seven potentially habitable Earth-sized planets spied around tiny nearby star» منتشر کرده است. ما در دیجی‌کالا مگ این مقاله را با عنوان «همه‌چیز درباره‌ی کشف هفت خواهر زمین» ترجمه کرده‌ایم. برای شیوایی بیشتر، در بعضی عبارت‌ها و جملات تغییراتی داده شده است. در ادامه می‌توانید این مقاله را بخوانید.
ستاره‌شناسان می‌گویند که یک منظومه‌ی فراخورشیدی شگفت‌انگیز کشف کرده‌اند. منظومه‌ای متشکل از هفت سیاره‌ی تقریبا هم‌اندازه‌ی زمین. سیاره‌هایی با سطح سنگی که آب مایع ممکن است روی همه‌ی آن‌ها وجود داشته باشد. این سیاره‌ها دور یک ستاره‌ی کوچک و کم‌نور در مدارهایی بسیار کوتاه گردش می‌کنند.
هر دور گردش این سیاره‌ها به دور ستاره‌ی خود کمتر از دو هفته طول می‌کشد. فعلا نمی‌توانیم بگوییم که این سیاره‌ها میزبان موجودات زنده‌ی فرازمینی هستند یا خیر. با این حال مدار هرکدام از این سیارات نسبت به زاویه‌ی دید ما دقیقا از جلوی ستاره‌ی مادر می‌گذرد و بدین دلیل دانشمندان حسابی هیجان‌زده هستند. بدین ترتیب ستاره‌شناسان خیلی راحت‌تر می‌توانند این سیارات را زیر نظر بگیرند و آن‌ها را مطالعه کنند. در ضمن به دلیل نزدیکی این منظومه به زمین، می‌توانیم امیدوار باشیم که طی چند سال آینده و با پرتاب تلسکوپ فضایی قدرتمند «جیمز وب»، پرده از راز زیست‌پذیر بودن این سیارات برداشته می‌شود.
در قسمت زیر می‌توانید ویدیوی مربوط به کشف این سیارات را ببینید یا دانلود کنید.
همه چیز درباره ی کشف هفت خواهر زمین
۱:۵۶
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
همه‌چیز درباره‌ی کشف هفتخواهر زمین
«نیکو مادوسودان» (Nikku Madhusudhan) از موسسه‌ی نجوم در کمبریج بریتانیا می‌گوید: «اگر قرار است یک نشانه‌‌ی‌زیستی (در جایی غیر از زمین) پیدا کنیم، (آن نشانه) باید در چنین منظومه‌ای باشد.» مادوسودان که البته در این پژوهش نقشی نداشته ادامه می‌دهد: «به لحاظ سیاره‌های گذری، این نزدیک‌ترین چیز به جام‌مقدس است که تا به حال دیده‌ایم. (این‌ها نزدیک‌ترین سیاره‌های فراخورشیدی کشف شده به کمربند حیات هستند)» یکی از اعضای گروهی که این کشف را انجام داده، «دیدیه کوئلو» (Didier Queloz) نام دارد. او می‌گوید این منظومه که با نام TRAPPIST-1 شناخته می‌شود: « محرکی اصلی درباره‌ی این پرسش است که آیا در کیهان حیات وجود دارد.» «توماس هنینگ» (Thomas Henning) مدیر موسسه نجوم مکس‌پلانک در هایدلبرگ آلمان می‌گوید: «منظومه‌ای خورشیدی مثل خودمان را با هفت سیاره تصور کنید؛ شگفت‌آور است.»
تمرکز بسیاری از پژوهش‌ها در زمینه‌ی سیارات فراخورشیدی روی ستاره‌های شبیه به خورشید ماست. دانشمندان امیدوارند بتوانند شبیه به منظومه‌ی شمسی ما را بیابند. این کار اصلا تعجب ‌برانگیز نیست چون تنها جایی در کیهان که می‌دانیم در آن حیات وجود دارد، منظومه‌ی خورشیدی خودمان است. ولی گروه بلژیکی پروژه‌ی TRAPPIST (تلسکوپ کوچک خرده‌سیاره و سیارات گذری) راه دیگری در پیش گرفت. آن‌ها به دنبال سیاره‌هایی گشتند که از جلوی ستاره‌های کوتوله‌ی کم‌نور گذر می‌کنند. تعداد این نوع ستاره‌ها در کهکشان راه‌شیری خیلی بیشتر از ستاره‌هایی مثل خورشید ماست. آن‌ها کار خود را در سال ۲۰۱۰ با یک تلسکوپ رباتیک ۰٫۶ متری در محل رصدخانه‌ جنوبی اروپا در La Silla شیلی شروع کردند و خیلی سریع توانستند منظومه‌ی TRAPPIST-1 را کشف کنند.
همه‌چیز درباره‌ی کشف هفت خواهر زمین
ستاره‌ی TRAPPIST-1 تقریبا هم‌اندازه سیاره مشتری است ولی سیاره‌های آن عموما به اندازه زمین و زهره هستند.
در پروژه‌های کشف سیارات فراخورشیدی که در آن‌ها از تکنیک «گذر» استفاده می‌شود، تلسکوپ‌ها نور دریافتی از ستاره‌ّها را به دقت زیر نظر می‌گیرند. وقتی یک سیاره از جلوی ستاره‌ی مادر گذر می‌کند، نور ستاره به مقدار خیلی ناچیز افت می‌کند و بدین ترتیب می‌توانیم متوجه وجود سیاره بشویم. مدت زمان کاهش نور، مدار سیاره را مشخص می‌کند و میزان کاهش نور اندازه‌ی آن را به ما نشان می‌دهد. از آن‌جا که ستاره‌های کوتوله خیلی کوچک و کم‌نور هستند، سیارات گذری، قسمت بزرگتری از نور آن‌ها را سد می‌کنند و در نتیجه گذر آن‌ها از زمین واضح‌تر دیده می‌شود.
ستاره‌ی TRAPPIST-1 در فاصله‌ی ۳۹ سال نوری از ما قرار دارد و جرم آن فقط ۸ درصد جرم خورشید است. این ستاره از همان ابتدا توجه گروه را به خود جلب کرد چرا که از افت نورهای متعدد آن مشخص بود بیش از یک سیاره در مدار آن گردش می‌کند. ماه می سال گذشته، این گروه مقاله‌ای در مجله‌ی نیچر منتشر کرد و از کشف سه سیاره‌ی هم‌اندازه‌ی زمین در مدار آن خبر داد. هنینگ می‌گوید که کشف این همه سیاره‌ی شبیه به زمین در مدار یک ستاره شگفت‌انگیز بود.
ولی سیارات بیشتری در انتظار کشف شدن بودند. کوئلو می‌گوید: «جنگلی از گذرها وجود داشت. ما نمی‌توانستیم آن را درک کنیم.» این گروه تصمیم گرفت که برای پیشبرد کار خود از تلسکوپ فضایی اسپیتز متعلق به ناسا به همراه تلسکوپ‌های زمینی مثل تلسکوپ VLT رصدخانه‌ی جنوبی اروپا در شیلی و دیگر رصدخانه‌ها در مراکش، هاوایی، اسپانیا و آفریقای جنوبی استفاده کند. در سپتامبر ۲۰۱۶ اسپیتزر به طور مداوم و به مدت ۲۰ روز این ستاره را زیر نظر گرفت و ۳۴ گذر مشاهده کرد. مشاهده‌هایی که کاملا برای کشف سیارات بیشتر کلیدی بودند. «امانوئل ینین» (Emmanuel Jehnin) از دانشگاه لیژ بلژیک که یکی از اعضای گروه پژوهشی است، می‌گوید: «اسپیتزر تفاوت خیلی بزرگی ایجاد کرد.»
همه‌چیز درباره‌ی کشف هفت خواهر زمین
هفت سیاره‌ی کشف شده خیلی به ستاره‌ی مادر نزدیک هستند ولی به دلیل کم‌نور بودن ستاره، ممکن است آب مایع داشته باشند.
در مقاله‌ای که دیروز درباره‌ی این کشف در مجله‌ی نیچر منتشر شد، درباره‌‌ی گروهی فشرده از سیاره‌هایی صحبت می‌شود که دوره‌ی گردش مداری آن‌ها به دور ستاره‌ی مادر بین ۱٫۵ تا ۱۲٫۳ روز است. هرچند این سیاره‌ها خیلی به ستاره‌ی مادر نزدیک هستند ولی این ستاره آن‌قدر کم‌نور است که روی سطح همه‌ی هفت سیاره ممکن است آب مایع وجود داشته باشد. سه‌تای آن‌ها کاملا در کمربند حیات هستند و اگر اتمسفری شبیه به زمین داشته باشند ممکن است حتی روی آن‌ها اقیانوس آب مایع هم پیدا شود.
مدار این سیاره‌ها تصادفی نیست و در عوض در نظمی به نام «زنجیره‌ی رزوناس» قرار دارد. بدین معنی که دوره‌ی گردش مداری هر سیاره با نسبتی مشخص به سیاره‌ی همسایه مرتبط است. برای مثال در هر هشت دوری که داخلی‌ترین سیاره در مدار ستاره‌ی مادر می‌گردد، سیاره‌ی بعدی پنج دور گردش می‌کند و سیاره‌ی بعدش سه بار. سیاره‌ها در چنین چینش‌های منظمی تشکیل نمی‌شوند و این بدین معنیست که سیاره‌های TRAPPIST-1 در مدارهایی دورتر بوجود آمده‌اند. این سیاره‌ها سپس کم‌کم به داخل کشیده‌ شده‌اند و در مدارهایی این‌چنین با ثبات و منظم قرار گرفته‌اند. سیاره‌های منظومه‌ی TRAPPIST-1 در قسمت‌های بیرونی و سرد منظومه تشکیل شده‌اند، جایی که ترکیبات فرار مثل آب و کربن دی‌اکسید کاملا یخ می‌زنند. بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که وقتی سیاره‌ها به نزدیکی ستاره‌ی مادر مهاجرت می‌کردند کم‌کم این یخ‌ها ذوب و تبخیر شدند و اقیانوس‌ها و اتمسفر را ساخته‌اند.
همه‌چیز درباره‌ی کشف هفت خواهر زمین
مقایسه‌ی سیاره‌های TRAPPIST-1 با سیاره‌های سنگی منظومه‌ی شمسی
یکی از پرسش‌هایی که درباره‌ی این سیارات مطرح می‌شود این است که آیا آن‌ها مثل زمین سنگی یا مثل نپتون گازی هستند؟
محاسبه‌ی چگالی آن‌ها به این سوال ما پاسخ می‌دهد. ولی برای فهمیدن چگالی، ستاره‌شناسان باید جرم آن‌ها را اندازه بگیرند. گذرها ما را فقط از اندازه‌ی سیارات آگاه می‌کنند. با این حال درباره‌ی منظومه‌ی TRAPPIST-1 گروه پژوهشی توانست با زیر نظر گرفتن اثرات گرانشی خفیف روی مدار سیارات، جرم آن‌ها را تخمین بزند. از آن‌جا که این سیارات خیلی نزدیک به هم هستند، وقتی از کنار هم رد می‌شوند، گرانش آن‌ّها اندکی روی یکدیگر تاثیر می‌گذارد. این تاثیرات گرانشی باعث می‌شود که بعضی از گذرها اندکی قبل‌تر یا بعدتر از زمانی که انتظار می‌رود رخ دهند. با زمان‌سنجی دقیق این گذرها و ساخت مدل‌های پیچیده از این منظومه، پژوهشگران توانستند جرم آن‌ها را تخمین بزنند و نتیجه بگیرند که همه‌ی آن‌ّها سنگی هستند.
سوال بعدی برای ستاره شناسان این است که آیا این سیارات دارای اتمسفر هستند و اگر دارند، اتمسفر آن‌ها از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟
وقتی سیارات از جلوی ستاره‌ها گذر می‌کنند ما می‌توانیم با طیف‌نگاری نوری که از اتمسفر آن‌ها عبور می‌کند متوجه ترکیبات سازنده‌ی اتمسفر بشویم. دلیلش این است که گازهای موجود در اتمسفر می‌توانند فرکانس‌های مشخصی از نور را جذب کنند. این‌گونه رصدها کاملا در مرز توان طیف‌سنجی تلسکوپ‌هایی مثل هابل است. کوئلو می‌گوید: «هابل (این منظومه) را رصد می‌کند ولی به دلیل اندازه‌ (کوچک) نمی‌تواند به اندازه کافی کارآمد باشد.» تا به حال گروه پژوهشی تایید کرده که هیچ کدام از دو سیاره‌ی داخلی‌تر، لایه‌ی ضخیم گاز هیدروژن ندارند. اگر قرار بود این سیارات «نپتون‌های کوچک» باشند باید این لایه‌ی ضخیم هیدروژنی را می‌داشتند.
همه‌چیز درباره‌ی کشف هفت خواهر زمین
یک طرح هنری از هفت سیاره‌ی منظومه‌ی TRAPPIST-1
واقعیت این است که برای مطالعه‌ی دقیق اتمسفر سیاره‌های منظومه‌ی TRAPPIST-1 باید منتظر پرتاب جانشین تلسکوپ هابل، یعنی تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال آینده باشیم. هنینگ می‌گوید: «با تلسکوپ فضایی جیمز وب می‌توانید (به سیاره‌ها) خیره شوید.» او فکر می‌کند که تلسکوپ فضایی جیمز وب می‌تواند ترکیبات تشکیل دهنده‌ی اتمسفر سیاره‌های فراخورشیدی را آشکار کند. این کار تا به حال برای سیاره‌های فراخورشیدی هم‌اندازه‌ی زمین انجام نشده است. البته او اعتقاد دارد که کشف نشانه‌های زیستی که می‌توانند ترکیبات مشخصی از متان، ازون و اکسیژن باشند به شدت چالش‌ برانگیز است. هنینگ می‌گوید: «این یک هدف است ولی (رسیدن به آن) می‌تواند بیش از دو سال طول بکشد.» شاید اصلا به تلسکوپ‌های نسل بعد که خیلی بزرگ هستند و طی یک دهه‌ی آینده ساخته می‌شوند نیاز داشته باشیم.
پژوهشگران می‌توانند چند سال دیگر صبر کنند تا این ابزارها به بهره‌برداری برسند. آن هنگام می‌توانند نتیجه‌ی فعالیت این ابزارها یعنی کشف دنیاهای با قابلیت میزبانی از حیات را مشاهده کنند. این نتیجه احتمالا بزرگترین جایزه در نجوم است. با این حال همه‌چیز به منظومه‌ی TRAPPIST-1 ختم نمی‌شود و پروژه‌ی TRAPPIST تنها شروعی بر کمپین جستجوی سیارات فراخورشیدی در مدار ستاره‌های کوتوله است. به زودی پروژه‌ای دیگر به نام SPECULOOS آغاز می‌شود. در این پروژه پژوهشگران با استفاده از چهار تلسکوپ یک متری در رصدخانه‌ی پارانال شیلی متعلق به رصدخانه‌ی جنوبی اروپا به دنبال سیاره‌های فراخورشیدی در مدار ستاره‌های کوتوله می‌گردند. طی چند سال آینده این تلسکوپ‌ها هزاران ستاره‌‌ی این‌چنینی را زیر نظر قرار می‌دهند. مادوسودان می‌گوید: «تصور کنید چند منظومه‌ی مشابه آن‌جا وجود دارد. عالم می‌تواند پر از آن‌ها باشد.»
ممبع:
چشمه سرا
لینک پست در چشمه سرا:
http://cheshmehsara.com/1395/12/09/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87%e2%80%8c-%da%a9%d8%b4%d9%81-%d9%87%d9%81%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%b1-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86/>همه چیز درباره هفت خواهر زمین
کامنت یادتون نره، در پناه خدا.

برنامه روزانه من

بنام خدا! سلاااااااااام خدمت شما همشهریا!!

خوبید؟ خوووب نباشید!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
خب خووووووووووووووووب نباشید عاااالی باشید دیگه!
بابا چَرا زود قذاوت میکنید!
*
*
*
***
خب حالا یه چیز واستون اوردم ببینین!
البته نظر بدین.
برنامه روزانمو نوشتم، حالا میخوام اجراش کنم!
خخخ نمیدونم تا حالا چرا!
البته میدونم اما فععععلً خصوصی هس!

زیاد خستتون نمیکنم!
بفرمایید دانلود کنید!
بعدشم تو کامنتها بنظرید!
ِ همون نظر خودتونو اعلام کنین!
فعلا Good Bye.
بای بای!

درباره محصولات معروف شهرستان خوی. این قسمت: عسل

با سلام

من می خواهم درباره ی محصول معروف شهرستان خوی، یعنی عسل معروف خوی در زیر مطالبی بنویسم.            این مطالب را با دقت بخوانید؟

عسل

درشهرستان خوی ۳۶۱هزار کندوی زنبور عسل وجود دارد که از این میزان ۷هزار و۸۰۰ کندوی زنبور عسل به صورت سنتی و بومی وما بقی مدرن است.

به طور متوسط بین ۲۵الی ۳۰ کیلو گِرَم عسل از هر کندو و در این شهرستان تولید می شود.

۴۹درصد عسل تولیدی در آذربایجان غربی مربوط به شهرستان خوی است.

شهرستان خوی مقام اول تولید عسل در کشور را  دارا می باشد.

متلب در باره عسل خوی زیاده اما دیگه نمیخوام بیشتر از این وقت عزیزتونو بگیرم.
التماس دعا.

چه کنیم تا حافظه مان قوی شود و ظعیفتر و در آخر به آلزایمِر نرسیم؟

بنام خدا

سلام.

بازم بعد از مدتی براتون پست میزارم!
میخوام در این پست، درمانهای مبتلا نشدن به آلزایمِر رو بهتون بدم.
همچنین تقویت حافظه.

قبل از اون، یه فایل صوتی براتون آپ کردم که اینجا میزارم که در اون، آیتالله تبریزیان چهارده راه برای تقویت حافظه رو بیان کردند.
download
اطلاعات:
حجم: کمتر از بیست MB.
فرمت: فشرده, rar.

ضمنا به متن زیر هم توجه کنید:
آیت الله تبریزیان نوشته اند:
کم شدن حافظه  ازجمله بیماری‌هایی است که امروزه عمومی شده و افراد زیادی دچار شده‌اند، از مهم‌ترین علل مصرف میوه‌های کال است، متأسفانه امروزه میوه‌ها کال چیده می‌شوند و در انبار رسیده می‌شوند سپس مصرف می‌شوند، از دیگر علل مصرف کنجد است که امروزه اضافه کردن کنجد به نان بسیار رایج شده است، علت دیگر مصرف پنیر بدون گردو است، امام صادق (ع) می‌فرمایند: «إن الجوز والجبن إذا اجتمعا کانا دواء وإذا افترقا کانا داء». یعنی «اگر پنیر و گردو باهم مصرف شوند دوا است ولی به‌تنهایی هرکدام مرض هستند». علت این است که پنیر منبع کلسیم است و باعث تقویت استخوان می‌شود ولی از طرف دیگر به مغز آسیب میزند و گردو منبع فسفر است که برای مغز مفید است ولی از طرفی برای استخوان ضرر دارد و اگر این دو باهم مصرف شوند ضرر آن‌ها از بین می‌رود، برای من سؤال بود که چرا کنجد برای حافظه مضر است و وقتی بررسی کردم متوجه شدم که کنجد در حد قابل‌توجهی دارای کلسیم بالا است و از منابع غنی کلسیم به‌حساب می‌آید، شاید علت مضر بودن کنجد برای حافظه این باشد. از علل دیگر فراموشی مصرف گشنیز، خواندن نوشته روی قبرها، راه رفتن میان دو زن و بعضی عوامل دیگر است.
اولین درمان فراموشی عسل است، در روایت آمده: «من لعق لعقه عسل على الریق یقطع البلغم، ویکسر الصفراء، ویقطع المره السوداء، ویصفی الذهن، ویجود الحفظ، إذا کان مع اللبان الذکر». یعنی «کسی که یک قاشق مرباخوری عسل در ناشتا بخورد، بلغم را قطع می‌کند و صفرا را می‌شکند و مره سودا را قطع می‌کند و ذهن را صاف می‌کند و حافظه را تقویت می‌کند اگر با کندر نر مصرف شود». کندر نر، سفید و شیرین است.
دومین درمان کندر است، پیامبر (ص) می‌فرمایند: «علیکم بالألبان فانها تمسح الحر … وتذکی الذهن وتجلو البصر وتذهب النسیان». یعنی «بر شما باد کندر، زیرا گرمی از قلب می‌زداید … و ذهن را تیز می‌کند و بینایی را جلا می‌دهد و فراموشی را برطرف می‌کند».
سومین درمان کرفس است، پیامبر (ص) می‌فرمایند: «علیکم بالکرفس، فإنه طعام إلیاس والیسع ویوشع. وروی أنه یورث الحفظ، ویذکی القلب» یعنی «بر شما باد کرفس، زیرا آن غذای حضرت الیاس (ع) و یسع (ع) و یوشع (ع) بود. و نیز روایت شده حافظه را تقویت می‌کند و قلب را تیز می‌کند».
چهارمین درمان یک داروی ترکیبی است، در روایت آمده: «عن أبی بصیر: قال: قلت للصادق علیه السلام: کیف نقدر على هذا العلم الذی فرعتموه لنا؟ قال: خذ وزن عشره دراهم قرنفل، ومثلها کندر ذکر، دقها ناعما ثم استف على الریق کل یوم قلیلا». یعنی «ابو بصیر از امام صادق (ع) سؤال کرد چگونه قادر شویم به حفظ این علمی که برای ما شاخه‌شاخه نمودی؟ امام فرمودند به‌اندازه ده درهم (۳۲٫۵ گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه کندر نر، آن‌ها را نرم آسیاب کند، سپس هر روز صبح ناشتا مقدار کمی (یک قاشق چای‌خوری) به‌صورت خشک از این دارو مصرف کن». چون ممکن است که باهم آسیاب کردن میخک و کندر باعث چسبیدن آن‌ها شود بهتر است جداگانه آسیاب شوند.
پنجمین درمان یک داروی ترکیبی است، حضرت امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند: «من أخذ من الزعفران الخالص جزء ومن السعد جزء ویضاف إلیهما عسلا، ویشرب منه مثقالین فی کل یوم فإنه یتخوف علیه من شده الحفظ أن یکون ساحرا». یعنی «مقداری زعفران خالص و سعد هم‌اندازه بردار و به آن عسل اضافه کن و هر روز دو مثقال از آن بخور، همانا ترس از آن است که از شدت تقویت حافظه، ساحر شود». عسل باید به‌اندازه دو برابر زعفران و سعد باشد یعنی اگر یک مثقال زعفران و یک مثقال سعد باشد عسل باید چهار مثقال باشد، بنابراین تقریباً هر روز یک‌سوم مثقال زعفران هر روز مصرف می‌شود و این مقدار کشنده نیست.
ششمین درمان یک داروی ترکیبی است، در روایت آمده: «یؤخذ سنا مکی، وسعد هندی وفلفل أبیض، وکندر ذکر وزعفران خالص، أجزاء سواء یدق ویخلط بعسل و یشرب منه زنه مثقال کل یوم، سبعه أیام متوالیه، فإن فعل ذلک أربعه عشر یوما خیف علیه من شده الحفظ أن یکون ساحرا». یعنی «سنا مکی و سعد هندی و فلفل سفید و کندر نر و زعفران خالص به اندازه‌های مساوی آسیاب شود و با عسل مخلوط شود و هر روز به‌اندازه یک مثقال و به مدت هفت روز پشت سر هم مصرف شود، اگر چهارده روز این دارو را بخورد ترس از آن است که ساحر شود». در این دارو هم باید به‌اندازه دو برابر وزن داروها عسل اضافه کرد برای مثال اگر از هر قلم از دارو یک مثقال برداریم جمعاً پنج مثقال می‌شود و به آن باید ده مثقال عسل اضافه کرد.
درمان هفتم فراموشی مویز است، در رساله ذهبیه آمده: «ومن أراد ان یزید فی حفظه ، فلیأکل سبع مثاقیل زبیباً بالغداه على الریق». یعنی «کسی که می‌خواهد حافظه‌اش قوی شود هفت مثقال (حدود ۳۰ گرم) مویز بخورد در ناشتا». کلمه زبیب به کل انواع کشمش اطلاق می‌گردد ولی از روایات دیگر استفاده می‌شود که در مورد فراموشی مراد مویز است و مویز کشمشی قرمز است که هسته دارد.
درمان هشتم زنجبیل و عسل است، در رساله ذهبیه آمده: «ومن أراد ان یقل نسیانه ، ویکون حافظاً ، فلیأکل فی کل یوم ثلاث قطع زنجبیل ، مربى بالعسل ، ویصطنع بالخردل مع طعامه فی کل یوم». یعنی «کسی که می‌خواهد فراموشی‌اش کم شود و اهل حفظ باشد، هر روز سه قطعه زنجبیلی بخورد که با عسل مربا شده است و هر روز وقتی غذا درست می‌کند به آن خردل اضافه کند». زنجبیل تازه تکه‌های درشتی دارد که وقتی خشک شود تبدیل به قطعات کوچک می‌شود، مراد از زنجبیل مربا شده با عسل، این است که زنجبیل خشک را با عسل مخلوط کنند و مدتی بگذارند تا با مرور زمان و گرمای آفتاب و یا گذاشتن در جای گرم، نرم و قابل‌خوردن و تبدیل به مربا شود، البته در قدیم مربا را به این شیوه درست می‌کردند برعکس امروز که با حرارت آتش و در مدت‌زمان محدود به چند ساعت مربا تهیه می‌شود. در لغت، مربا معنی شده به «المعقود بالعسل». ازآنجاکه در روایت گفته‌شده هر روز خورده شود معلوم می‌شود که باید برای مدت طولانی این کار را انجام داد. زنجبیل بسیار گرم است از طرفی علت اصلی فراموشی بلغم است و نوعاً افراد بلغمی به فراموشی مبتلا می‌شوند، ولی اگر فردی گرم‌مزاج مبتلا به فراموشی شود استفاده از زنجبیل ممکن است که برای او ایجاد مشکل کند و بهتر است افراد بلغمی از این روش استفاده کنند.
درمان نهم اضافه کردن خردل به غذا است که در روایت قبل ذکر شد.
درمان دهم مرکب چهار معروف به داروی ابن مسعود، این روایتی است که ابن مسعود از پیامبر (ص) نقل می‌کند، «لحفظ القرآن ویقطع البلغم والبول ویقوى الظهر: یؤخذ عشره دراهم قرنفل وکذلک من الحرمل، ومن الکندر الأبیض، و من السکر الأبیض، یسحق الجمیع ویخلط إلا الحرمل فإنه یفرک فرکا بالید، و یؤکل منه غدوه زنه درهم، وکذا عند النوم». یعنی «برای حفظ قرآن و برای قطع بلغم و ادرار و تقویت کمر، ده درهم (سی‌ودو و نیم گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه اسپند و کندر سفید و شکر سفید، همه آسیاب شود و مخلوط شوند به‌جز اسپند، (اسپند را) با دست بمالند، از این ترکیب هر روز صبح ناشتا یک‌درهم (سه و بیست‌وپنج صدم گرم) و همین مقدار موقع خواب خورده شود». اسپند را نباید آسیاب کرد زیرا سمی است و در عوض با دست مالیده می‌شود تا سم روی آن برطرف شود، البته داخل آن‌هم سمی است و باید درسته خورده شود تا مشکلی نداشته باشد. در روایات دیگر به‌جای کندر سفید کندر نر آمده که شاید منظور این است که کندر سفید همان کندر نر است و مراد از شکر سفید همان شکر سرخ است که یک یا دو بار صاف‌شده و سفید شده است.
منبع:
عباستبریزیان«دات»آیآر
سایت رسمی آیتالله تبریزیان، پدر طب اسلامی.

شعر مهدی(عج)

با سلام.

میخوام شعر ظحور مهدی رو براتون بنویسم.
اینم شعر:
اِی آنکه در نگاهت حجمی ز نور داری، کی از مسیر کوچه قصد عبور داری ؟

چشم انتضار ماندم ، تا بر شبم بتابی

اِی آنکه در حجابت دریای نور داری.

من غرق در گناهم ، کی می کنی نگاهم ؟

برعکس چشمهایم چشمی صبور داری

از پرده ها برون شد ، سوز نهانی ما

کوک است ساز دلها ، کی میل شور داری؟

درخواب دیده بودم ، یک شب فرغ رویت.

کی در سرای چشمم ، قصد ظهور داری؟

انشا الله حضرت، به زودی ظحور کنند.

کمی در باره شهرستان خوی.

 

بنام خدا.

 


با سلام.
من میخوام در این پست، کمی در باره خوی که من در اون سکونت دارم، بنویسم و به شما کمی آگاهی بدم.

خوی یکی از قدیمی ترین شهر های ایران دومین شهر بزرگ  استان آذربایجان غربی است.
سنگ نوشته ها، کتیبه ها و گِل نوشته ها سومری. اشوری. اروتوپی که از این منطقه یافت شده اند.گواهی مینمایند که سکونت انسان در خوی به هفت هزار  سال قبل میرسد.
دردوران اسلام این سرزمین همیشه با نام خوی شناخته شده و مدتی نیز به (دار الصفا)موسوم شده است.دردوره ی سلطنت فتحعلی شاه قاجار حصاری توسط هیئت اعزامی ژنرال گاردان به دور شهر کشیده شده، که خرابه های در این شهر دیده میشود.

ببخشین اگه کم بود!

نسخه قابل حمل برای NVDA. کاملا UpDate و فارسیزه شده و با صدای پیشفرض eSpeak البته میتونی با صداهای دیگه هم تنظیم کنی!

سلااااااااااام!
کل داستان این که چرا این نسخه رو درست کردمو تو فایل (راهنما.txt) گذاشتم!
شما میتونین این فایل رو از
اینجا
بارگیری و دریافت کنین!
خخخخخخ!
یهویی فارسی مداریم گرفت!
خخخخخخخخ!
ممنون!
یه چیزی واسه اونایی که خیلیم نه ها!
فقط یه کمی مبتدی هستن بگم:
اگه NVDA تون خراب شده، این NVDA هیییچ ربطی به اون NVDA نداره!
حتی به فایل خامتونم ربطی نداره!
با خیال آسوده بگیرید و استفاده نُمایید!
رفتم.
کامنت چی؟
فراموش نشه!